Уфада Башкортстан һәм Татарстан ветераннарының хоккей матчы узды

2019 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

17 апрель көнне «Уфа-Арена» да Татарстан Республикасы Хоккей ветераннары җыелма командасы һәм «Салават Юлаев»хоккей клубы арасында иптәшләрчә хоккей матчы узды.

Чара Башкортостан Республикасында Татарстан Республикасы көннәрен үткәрү кысаларында узды. Уен башланыр алдыннан хоккейчыларны һәм җанатарларны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм Башкортостан Башлыгы вазыйфаларын вакытлыча башкаручы Радий Хәбиров сәламләделәр.

«Без тугандаш республикалар, һәм «Салават Юлаев» өчен башка командалар белән көрәшкәндә дә, «Ак Барс» өчен җан атабыз. Ветераннар командаларына уңышлар телим. Нәкъ менә ветераннар командалары бүген «Яшел бәйге» дип аталуга нигез салдылар, алар безнең заманча хоккей данын булдырдылар», – диде уен алдыннан Радий Хәбиров.

«Бүген Татарстанның зур делегациясе, шул исәптән Спортлы республикагызда урнашкан. Хоккей-Татарстанда да, Башкортстанда да иң төп спорт төре. Бүген бик кызыклы матч булачак. Хоккей ветераннарына яхшы уеннар телим һәм спортчыларыбызга ярдәм итәргә килгән һәркемгә рәхмәт белдерәм!», – дип өстәде ТР Президенты.

Матчны ачу тантанасы ахырында Рөстәм Миңнеханов һәм Радий Хәбиров символик алка ыргыттылар. Командалар онытылган алка белән матур һәм мавыктыргыч хоккей күрсәттеләр, ә уен артыннан «Уфа-Арена»трибуналарын күзәттеләр. Матч хуҗабикә командасының 4:3 исәбе белән җиңүе белән тәмамланды.