Ак Барс Банк Казан марафонының юбилей концертында «Отпетые мошенники» чыгыш ясаячак

2024 елның 3 мае, җомга

11 майда Казан марафонының 10 нчы юбилей Ак Барс банкы кысаларында «Хезмәт резервлары» стадионында грандиоз концерт узачак, аның хедлайнеры «Отпетые мошенники» төркеме булачак.

19.00 сәгатьтә марафонның юбилеена багышланган милләтләр парады башлана - катнашучылар үз илләре, Россия төбәкләре һәм ТР районнары флаглары белән стадион буйлап узачак. Чараның рәсми исеме милләтләр парады: Брикс уеннарына каршы.

Парадтан соң ук музыка йолдызлары катнашында концерт була. Казанлылар һәм Татарстан башкаласы кунаклары өчен «Мураками» төркеме чыгыш ясаячак – Казан марафоны гимны авторлары (бу «нулевой километр» төркеменең танылган җырына кавер). Аннары концерт кунакларын «Отпетых мошенников» чыгышы көтә.

Чарада марафонның төп призлары ияләренең исемнәре һәм 10 нчы Ак Барс Банкы Казан марафонын Кан Авто компаниясе белән партнерлыкта үткәргән розыгрышта җиңүче билгеле булачак. Исегезгә төшерәбез, розыгрышта 18 яшьтән кечерәк булмаган барлык йөгерүчеләр катнаша (алар сайлаган дистанциягә карамастан). Бүләк Chery TIGGO 4 Pro автомобиле.

Исегезгә төшерәбез, 10 нчы юбилейлы Ак Барс Банк Казан марафоны 11-12 майда узачак. Марафон трассасы Татарстан башкаласының иң әһәмиятле истәлекле урыннары аша узачак. Катнашу өчен Марафон (42.2 км) һәм ярыммарафон (21.1 км) дистанцияләре, шулай ук 10 һәм 3 км йөгерешләр бар.быел Казан Марафоны кысаларында марафон буенча Россия чемпионаты да узачак.

Моннан тыш, 10 майда балалар өчен TIMERKIDS массакүләм йөгереше узачак, ә шулай ук илдә әлегә тик сөйрәлүче балалар өчен бердәнбер ярышлар узачак TIMERBABY.

Марафонга теркәлү kazan вакыйгасының рәсми сайтында бар.run һәм 4 майга кадәр ачык. Шуннан соң (мөмкин булган слотлар булганда) марафонда катнашу өчен 9-11 майда оффлайн чарасының спорт күргәзмәсендә теркәлергә мөмкин булачак.