2019 елның 26 марты, сишәмбе

Казанда җиңел атлетика буенча «Шиповка юных» Бөтенроссия ярышларының беренче җиңүчеләре билгеле булды, аларда гомуми белем бирү оешмалары, мәктәп-интернатлар, балалар йортлары, спорт мәктәпләре командалары катнаша. Бу этапта 377 укучы-172 малай һәм 205 кыз катнашты.

Ярыш нәтиҗәләре буенча кызлар арасында призлы урыннар түбәндәгечә бүленде. Шәһәр командалары арасында беренче урынны Красноярск шәһәренең 149 нчы урта гомуми белем бирү мәктәбе спортчылары алды, икенче урынны 12 нче мәктәп укучысы Арзамас, өченче урынны Советскның 10 нчы мәктәбе (Тула өлкәсе) алды.

Авыл командалары арасында Тәтеш районының Нармонка урта гомуми белем бирү мәктәбе һәм балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе командалары җиңү яулады. Икенче урында Яңа Харитоново мәктәбенең (Мәскәү өлкәсе) спортчылары. Икенче санлы Ләмберә мәктәбе командасы (Ләмберә авылы, Мордовия Республикасы) Бронза медаль алды.

Спорт мәктәпләре арасында иң күп очко җыйган Казанның «Атлетика» спорт мәктәбендә шөгыльләнүче кызлар. Иң көчлеләр өчлегендә ЦСКА (Мәскәү) һәм Кемерово өлкәсенең Креченск спорт мәктәбе командалары булды.

2009-2009 елгы егетләр чыгышлары нәтиҗәләре буенча шәһәр командалары арасында Раменское (Мәскәү өлкәсе) 5 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы лидер булды. Икенче урында – Красноярск шәһәренең 9 нчы гимназиясе, өченчедә-12 нче мәктәп спортчылары Арзамас.

Авыл командалары арасында Киров өлкәсенең Вичевщина бистәсе мәктәбе спортчылары иң күп очко җыйды. Икенче урында-Мамонтово урта мәктәбе командасы (Алтай крае), өченчедә – Яңа Харитоново мәктәбе спортчылары (Мәскәү өлкәсе).

Мәскәүнең СШОР ЦСКА командасы спорт мәктәпләре арасында иң көчлесе булды. Икенче урынны-СШОР Тула командасы, өченче урынны-Казаннан «Атлетика» СШОР, дип хәбәр иттеләр физкультура һәм спорт комитетында.

Исегезгә төшерәбез, алты ярыш көне нәтиҗәләре буенча спортчыларның гомуми саны быел Россиянең 65 шәһәреннән һәм торак пунктыннан 1300 дән артык кеше тәшкил итәчәк.