Көрәш буенча дөнья кубогы финаллары Болгарда Ислам динен кабул итүгә 1100 ел тулу кысаларында узачак

2022 елның 19 мае, пәнҗешәмбе

18 майдан 22 майга кадәр билбау көрәше буенча дөнья Кубогы узачак, ул өч этапта узачак: Кубокның квалификация ярышлары Мәскәүдә уза, Казанда беренчел ярышлар, ә финаллар һәм тантаналы чаралар 21 майда Болгарда Идел буе Болгар дәүләтендә ислам динен кабул итүгә 1100 ел тулуны бәйрәм итү кысаларында узачак.

Турнирның тантаналы чараларының хөрмәтле кунаклары-Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе урынбасары Марат Хөснуллин, Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Татарстан Республикасы Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев һәм башка кунаклар.

2022 елгы көрәш буенча дөнья Кубогында дөньяның 25тән артык иленнән 160 тан артык спортчы катнаша. Спортчылар, абсолют категорияне дә кертеп, 11 авырлык категориясендә көч сынашалар.

Турнирның тантаналы чаралары һәм финал ярышлары Болгар музей-тыюлыгы территориясендә 21 май көнне 12:00 сәгатьтә узачак.