Ведомствода 2022 елга ТР Спорт министрлыгының максатлары һәм бурычлары турында тәкъдимнәр буенча фикер алышу буенча киңәйтелгән утырыш узды

2021 елның 5 октябре, сишәмбе

5 октябрьдә ведомствода 2022 елга Татарстан Республикасы спорт министрлыгының максатлары һәм бурычлары турында тәкъдимнәр буенча фикер алышу буенча эксперт сессиясе булды.

ТР дәүләт хакимияте башкарма органнарының максатларын һәм бурычларын халык алдында Формалаштыру һәм аларның үтәлешен иҗтимагый контрольдә тоту проекты 2018 елда старт алды. 2019 елда гавами максатлар һәм бурычларны формалаштыруга Татарстан Республикасы спорт министрлыгы да кушылды.

Сессия эшендә катнаштылар:

- Татарстан Республикасы спорт министрлыгының максатларын һәм бурычларын гавами формалаштыруда катнашу өчен экспертлар төркеме;

- ТР Президентының эчке сәясәт мәсьәләләре департаменты җитәкчесе урынбасары, Иҗтимагый проектлар бүлеге мөдире Тимур Халиков, шулай ук бүлекнең баш киңәшчесе Булат Ширеев;

- ТР Иҗтимагый палатасы вәкилләре: Иҗтимагый палата аппаратының баш референты Рөстәм Хәмзин, ТР Иҗтимагый палатасы әгъзасы Роза Баһаветдинова.

- министрлыкның структур бүлекчәләре җитәкчеләре.

Экспертларның һәм чакырылган кунакларның бер өлеше форумда катнашты.

Министрлыкның максатлары һәм бурычлары буенча Экспертлар төркеменнән тәкъдимнәр агымдагы елның 13-26 сентябрендә җыелды.

Бүгенге сессия нәтиҗәләре буенча тәкъдимнәр Исемлеге экспертлар, ТР Иҗтимагый палатасы вәкилләре катнашында Иҗтимагый совет утырышында эшләп бетереләчәк һәм каралачак.

Утырыштан соң 15-20 максаттан торган исемлек формалаштырыла, ул Проект порталында урнаштырылачак.

Киләсе этап-халык арасында сораштыру үткәрү.