Фехтование буенча олимпия резервы мәктәбендә тәрбияләнүчеләр һәм олимпиячеләр белән очрашу узды

2021 елның 4 августы, чәршәмбе

Бүген фехтование буенча олимпия резервы мәктәбендә төрле елларда Олимпия уеннарында катнашучылар һәм тәрбияләнүчеләр белән очрашу узды.

Матбугат конференциясендә Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты, Россия синхрон йөзү федерациясе вице-президенты Ольга Павлова, Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, 1976 елгы Олимпия чемпионнары Наилә Гыйләҗева һәм Валентина Никонова, 2012 елгы җәйге Олимпия уеннарының көмеш призеры Камилла Гафурҗанова, Олимпия уеннарында катнашучы Ольга Вощакина, спорт мастеры (фехтование, шпага) Игорь Радугин, Токиода узган Олимпия уеннары чемпионы Марта Мартьянова һәм фехтовкалау буенча РСШОР директоры Илдар Шәмәрдәнов катнашты.

Очрашу барышында олимпиячеләр март Мартынованы җиңү белән котладылар, Уеннарда үз чыгышларыннан алган тәэсирләре һәм киләчәккә планнары белән уртаклаштылар. Хәлил Шәйхетдинов шулай ук барлык спортчыларга һәм тренерларга башкарылган эшләре өчен рәхмәт белдерде, шулай ук республикада фехтование үсеше турында сөйләде.

Кадерле дуслар, сезне фехтование буенча олимпия резервы мәктәбендә сәламләвемә шатмын. Мәктәп 43 ел эшли инде, әмма фехтовкалау белән кызыксыну һәрвакыт югары иде, чөнки безнең фехтовкалаучылар команда һәм шәхси беренчелектә ил данын яклыйлар. Илдар Равил улы ярдәме белән безнең бүлекчәләр шулай ук Яр Чаллыда, Саба районында да эшли, шулай ук бу мәктәпне киңәйтү буенча программа бар. Алга барачакбыз һәм фехтовкалауны үстерәчәкбез!- диде Хәлил Хәмит улы.

Мине бик көчле хисләр биләп ала, чөнки бу залда шундый бөек кешеләр бар, һәм бу кешеләр барысы да Татарстан Республикасының» Динамо» җәмгыятеннән, – дип нәтиҗә ясады Ольга Павлова.