ТР Спорт аэробикасы Федерациясенең яңа президенты итеп Ләйлә Псардия билгеләнде

2021 елның 3 марты, чәршәмбе

3 мартта Татарстан Республикасы җәмәгать эшлеклеләре берлегенең киңәйтелгән утырышында Татарстан Республикасы спорт аэробикасы Федерациясенең яңа президентын тәкъдим иттеләр.

Хөрмәтле тренерлар, спортчылар, спорт хәрәкәте ветераннары, спорт функционерлары һәм судьялары, спорт федерацияләре җитәкчеләре! Региональ спорт федерацияләре яшь, әмма профессиональ җитәкче кадрлар белән көчәюен дәвам итә. Татарстан Республикасы спорт аэробикасы Федерациясенең яңа президенты итеп Ләйлә Псардия билгеләнде. Ләйлә Николаевна үзе дә узган ел спорт аэробикасы буенча күп тапкырлар республика һәм бөтенроссия ярышлары чемпионы, ә хәзер талантлы тренер, профессиональ һәм компетентлы җитәкче, ул үзен Казан шәһәренең спорт аэробикасы федерациясе президенты вазыйфасында бик яхшы яктан күрсәтте».

Республика федерациясенең элеккеге Президенты, Татарстанның атказанган тренеры Наталья Сөләйманова структураны 30 ел дәвамында җитәкләде, ә хәзер вице-президент вазифасында кала һәм яңа җитәкче белән гаять зур һәм кыйммәтле тәҗрибә уртаклашуын дәвам итәчәк. Ләйлә Псәрдия Наталья Васильевнаның укучысы булып тора.