Владимир Леонов 9 яшьлек Данил Богдановның хыялын башкарды

2021 елның 21 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Бүген ведомство бинасында Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов 9 яшьлек Даниил Богдановка Яңа ел бүләге тапшырды. Владимир Александрович малайның әти-әнисе белән сөйләште һәм яңа синтезатор бүләк итте. Музыкаль корал «минем белән хыяллан»акциясе кысаларында тапшырылды.

Табиблар Даниил Богдановка «аутизм» диагнозын куйдылар һәм синтезаторда музыка белән шөгыльләнергә киңәш иттеләр.

«Бүләк Данилга файда китерер дип өметләнәбез. Мондый акцияләр кешеләргә чираттагы тапкыр могҗизага ышанырга мөмкинлек бирә. Безнең барыбыз өчен дә елны яхшы кәеф белән башлау бик мөһим. Мондый бүләкләрне бүләк итү бик яхшы һәм матур традиция, дип саныйм. Без аны, һичшиксез, дәвам итәчәкбез», - диде Владимир Леонов.

Данил, энесе һәм сеңлесе каратэ белән актив шөгыльләнә, өстәвенә, Данил гомуми төркемдә зур кызыксыну белән шөгыльләнә. Әнинең сүзләренә караганда, монда балага якын килүне таба алган тренерның өлеше зур. Спорт секциясе физик сәламәтлекне ныгытудан тыш, баланы социальләштерү процессында мөһим роль уйный.

«Иң мөһиме-баланың бәхетле күзләре бар. Без аралашуны дәвам итәчәкбез һәм ул тулы дуслыкка әверелер дип өметләнәбез. Без республикада инклюзив спорт төрләрен үстерү белән кызыксынабыз һәм бу гаиләнең тәҗрибәсе бик файдалы булырга мөмкин. Мин әти-әниләрнең баланы тәрбияләү процессына җәлеп ителүен һәм һәр детальне җентекләп тикшерүләрен күрәм», - дип өстәде ведомство башлыгы.

Элегрәк Казан 2022 елда узачак Махсус Олимпиада Бөтендөнья кышкы Уеннарын үткәрү хокукын алды. Ә инде бу кышта Татарстан башкаласы 3-нче февральдән 8-нче февральгә кадәр Махсус Олимпиаданың ачык Бөтенроссия спартакиадасын кабул итәчәк, ул зур халыкара ярышлар алдыннан сынау чарасы булачак.