Байлар Сабасында Нургали Миңнеханов истәлегенә өстәл теннисы турнирына йомгак ясадылар

2019 елның 25 марты, дүшәмбе

21-24 мартында Байлар Сабасы шәһәр тибындагы бистәсендә «Саба-Арена» балалар сәнгать мәктәбе базасында РСФСРның, Татарстан АССР атказанган урманчысы, «Почет Билгесе» һәм «Октябрь революциясе» орденнары кавалеры Нургали Миңнеханов истәлегенә багышланган XVIII Бөтенроссия өстәл теннисы ярышлары-ачык шәхси – команда ярышлары узды.

Ярышларда Татарстан Республикасы һәм Россия Федерациясе төбәкләреннән 239 спортчы катнашты, алар авыл районнары арасында һәм Россиянең иң көчле спортчылары арасында ир-атлар һәм хатын-кызлар ялгыз, парлы һәм катнаш парлы разрядларда көч сынаштылар. 2019 елда турнир беренче тапкыр агымдагы елның февралендә файдалануга тапшырылган яңа спорт объекты базасында узды.

Бөтенроссия ярышлары нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы вәкилләре барлык разрядларда да җиңүче булдылар. Авыл районнары ярышларында гомумкоманда зачетында Саба муниципаль районы спортчылары беренче булдылар.

Ярышларда катнашучылар һәм кунаклар турнирның югары дәрәҗәдә оештырылуын һәм уздырылуын һәм шәһәр тибындагы поселокта спорт объектының уңайлылыгын билгеләп үттеләр. Байлар Сабасы, ә турнир үзе гадәттәгечә зур кызыксыну уятты.

Өстәл теннисы буенча XVIII Н. мемориалы Бөтенроссия ярышлары нәтиҗәләре М.Рөстәм Миңнеханов (иң көчле турнир)

Ялгыз разряд (ир-атлар)

1 урын – Саъди Исмаилов (Казан шәһәре);

2 урын – Андрей Байбулдин (Краснодар шәһәре);

3 урын – Тарас Мерзликин (Мәскәү шәһәре);

3 урын – Василий Лакеев (Түбән Новгород шәһәре).

Ялгыз разряд (хатын-кызлар)

1 урын – Сунь Чень (Казан шәһәре);

2 урын – Анна Бикбаева (Казан шәһәре);

3 урын – Елена Абаимова (Казан шәһәре);

3 урын-Антонина Савельева (Казан шәһәре).

Парлы разряд (ир-атлар)

1 урын – Виталий Мурзин (Казан шәһәре) / Максим Кабуркин (Чабаксар шәһәре);

2 урын – Андрей Байбулдин (Краснодар шәһәре) / Марат Солтанов (Казан шәһәре);

3 урын – Владислав Самсонов (Казан шәһәре) / Динар Йосыпов (Казан шәһәре);

3 урын – Сергей Загоскин (Казан шәһәре) / Роберт Җиһаншин (Казан шәһәре).

Парлы разряд (хатын-кызлар)

1 урын – Екатерина Охотникова (Казан шәһәре) / Динара Исмаилова (Кама Тамагы штп. Байлар Сабасы)

2 урын – Дарья Чернова (Түбән Новгород) / Анастасия Мальцева (Казан шәһәре);

3 урын – Елена Абаимова (Казан шәһәре) / Алсу Галиева (Казан шәһәре);

3 урын – Анна Кондратова (Казан шәһәре) / Энҗе Низаметдинова (Казан шәһәре).

Катнаш парлы разряд

1 урын – Сергей Загоскин (Казан шәһәре) / Анна Бикбаева (Казан шәһәре);

2 урын – Дмитрий Щигорцов (Казан шәһәре) / Алинә Розикова (Казан шәһәре);

3 урын – Александр Смирнов (Санкт-Петербург шәһәре) / Елена Абаимова (Казан шәһәре);

3 урын – Динар Йосыпов (Казан шәһәре) / Дарья Чернова (Түбән Новгород шәһәре).