ТР Спорт министрлыгында интеллектуаль хокук бозулар булган затлар спорт Федерациясенең төбәк бүлеге утырышы узды

2020 елның 5 феврале, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы спорт министрлыгының Актлар залында «Бөтенроссия интеллектуаль хокук бозулар спорт федерациясе» Гомумроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан Республикасындагы төбәк бүлегенең һәм Россия махсус олимпиадасының Татарстан Республикасы бүлегенең 2019 елдагы эшчәнлек нәтиҗәләре һәм 2020 елга бурычлар турында йомгаклау утырышы узды.

Киңәшмә эшендә Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министры урынбасары Станислав Андреев, Россия махсус олимпиадасының төбәкләр белән эшләү һәм спорт буенча генераль директор урынбасары Светлана Головинская, Татарстан Республикасы инвалидлар ФСО рәисе, «Республика спорт-адаптив мәктәбе» ДБУ директоры Фәридә Сафиуллина катнашты, Россия махсус олимпиадасының Татарстан Республика бүлеге җитәкчесе Илшат Фәйзуллин һәм Россия махсус олимпиадасының Татарстан Республика бүлеге башкарма директоры Лариса Парфенова катнашты.

Утырышта катнашучыларга сәламләү сүзе белән Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов мөрәҗәгать итте:

«Бу егетләр федерация һәм Россиянең Махсус Олимпиадасы ярдәмендә тормыш мәгънәсенә ия булдылар. Бүген безнең спортның адаптив төрләре буенча эшебез бик күренә һәм кирәк. Без үз ягыбыздан һәрвакыт ярдәм күрсәтәчәкбез. Шуңа күрә федерациягә сезнең эшчәнлегегез өчен рәхмәт, киләчәктә бары тик яңа казанышлар гына!» - диде Хәлил Хәмит улы.

Алга таба «Идел буе Физик культура, спорт һәм туризм академиясе» ЮҺБ ФДБМУнең адаптив физик культура һәм тормыш эшчәнлеге иминлеге кафедрасы мөдире Лариса Парфенова Россия махсус олимпиадасының Татарстан Республика бүлеге һәм «Бөтенроссия интеллектуаль хокук бозулар спорт федерациясе» Гомумроссия иҗтимагый оешмасының Татарстан Республикасындагы төбәк бүлегенең 2019 елдагы эш нәтиҗәләре турында сөйләде.

«Сәламәтлек мөмкинлекләре чикле балалар өчен Мамадыш интернат-мәктәбе» дәүләт бюджет гомуми белем бирү учреждениесенең физик культура укытучысы Андрей Куклев мәктәптә интеллект бозылган затлар белән физкультура-сәламәтләндерү һәм спорт эшен оештыру тәҗрибәсе турында сөйләде. Утырышта шулай ук юнифайд-флорбол, юнифайд-футбол, юнифайд-бадминтон мисалында Татарстан Республикасында Спорт юнифайд-программаларын үстерү перспективалары һәм ТРда «интеллектуаль хокук бозулар булган затлар спорты Бөтенроссия федерациясе» РООО һәм 2020 елга Россия махсус олимпиадасының Татарстан Республикасы бүлеге чаралары планы турында фикер алыштылар.

Йомгак ясау тантаналы рәвештә Мактау грамоталары һәм дипломнар белән бүләкләү белән тәмамланды.