Казан киберспорт буенча Россия Кубогының гранд-финалын кабул итә

2019 елның 10 декабре, сишәмбе

14-15 декабрьдә Казанда Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясе базасында (Универсиада Авылы ур., 35 йорт) киберпорт буенча Россия Кубогының 2019 елгы гранд-финалы узачак. Татарстан башкаласында ярышлар программаның ике төре – Dota 2 һәм Clash Royale буенча узачак, шулай ук турнир кысаларында CS:GO һәм дрон-рейсинг буенча ярышлар узачак.

Киберспорт буенча Россия Ачык кубогы-илебезнең киберспортында иң массакүләм ярышларның берсе. Сайлап алу уеннары ел саен сентябрьдән декабрьгә кадәр уза, 2019 елда турнирда 25 меңнән артык кеше катнашты.  Турнирның гомуми приз фонды 3 500 000 сум тәшкил итәчәк.

Финалда катнашучылар:

Dota 2: Husky, Gentlemen, VAULT (SB), TPB «Пушкин технопаркы»

Clash Royale: Шерхан, Belka, Blood king, Milan

Counter-Strike: Global Offensive: BLINKD, TeamUnique, el ' quvet, ESPADA.

Моннан тыш, Казандагы турнирга Россиянең иң зур RuHub киберспорт студиясе дә киләчәк. Студиянең махсус корпункты Татарстан Республикасы башкаласында финал уеннары вакытында эшли башлаячак, аналитиклар матчларга Комментарийлар бирәчәк, шулай ук тамашачылар белән автограф-сессияләр өчен очрашачак. Аналитикның әйдәп баручы студиясендә Дмитрий Крупнов, ә сәхнәләр алып баручысы Дмитрий «Instamityay» Серебренников булачак.

Тамашалы уеннардан тыш, ике көн дәвамында чара кунакларын төрле активлыклар көтә – конкурслар һәм тематик бүләкләр, танылган киберспортчылар белән автограф-сессияләр, шулай ук интерактив зоналар:

Ике VR-зонасы: PlayStation VR һәм Oculus Rift VR;

Ике Xbox-зоналары: Kinect 2.0 һәм Guitar Hero;

Өч ПК-зонасы: PUBG, Fortnite, Call Of Duty: Black Ops 4;

Ике зонасы белән Playstation 4 Pro: FIFA20 һәм Mortal Kombat XL;

Өстәл уеннары зонасы (30дан артык уен);

Дрон-рейсинг зонасы.

Моннан тыш, махсус фәнни зона эшләячәк, анда теләгән һәркем киберспорт күнекмәләренә анализ ясау һәм киберспортсмен булу мөмкинлеге буенча махсус эшләнгән тестны уза алачак.

Сетка һәм плей-оффның барлык нәтиҗәләре турнир сайтында урнаштырылган: http://esportcup.ru/stages/89/

Тамашачылар өчен керү ирекле.

Чараны ачу тантанасы 14 декабрьдә 12: 00 сәгатьтә була, ә беренче матчлар 12:30 сәгатьтә башлана.

16 декабрьдә беренче урыннар өчен уеннар узачак. Бүләкләү тантанасы 21: 00 сәгатькә планлаштырылган.