Диана Мөхәммәтҗанова-фигуралы шуу буенча Юниорлар Гран-приының көмеш призеры

2019 елның 9 декабре, дүшәмбе

Татарстан кызы спорт парлары ярышларында уңышлы чыгыш ясады.

Юниорлар арасында фигуралы шуу буенча Туринда тәмамланган Гран-При финалында Татарстан Республикасы вәкиле Диана Мөхәммәтҗанова уңышлы чыгыш ясады. Татарстан спортчысы, республика кызы, Илья Миронов (184.37) белән дуэтта чыгыш ясап, спорт парлары ярышларында көмеш медаль яулады.

Моннан тыш, Мөхәммәтҗанова - Миронов ирекле программада җиңү яулады. Спортчылар 3 нче подкрут, 3 нче флип, 3 нче лутц + 2 нче тулуп + 2 нче толып, параллель 3 нче флип, 3 нче сальхов ыргыту, 3 нче дәрәҗәдәге тодес, 3 нче дәрәҗәдәге әйләнеш, 4 нче дәрәҗәдәге ярдәм ясадылар.

Бөтен мактау пьедесталына россиялеләр лаек булды. Турнирда 185.23 балл җыеп, Аполлинария Панфилова һәм Дмитрий Рылов җиңде; Ксения Ахантьева һәм Валерий Колесов бронза призерлары булды (179.68).