ТР Спорт министрлыгында яшь тхэквондчыларны бүләкләделәр

2019 елның 4 июле, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Спорт министрлыгының конференц-залында 14-17 яшьлек яшүсмерләр арасында тхэквондо буенча Россия беренчелегендә уңышлы чыгыш ясаган өчен физик үсеш һәм спорт тәрбиясе үзәге спортчылар һәм тренерларын бүләкләделәр.

Спортчыларга ТР Спорт министры урынбасары Айрат Әхмәров республика спорт ведомствосы грамоталарын тапшырды.

«Татарстан Республикасы спорт министрлыгы исеменнән сезне җиңү белән котлыйм. Җиңүнең ничек җиңел бирелүен ишетеп кенә белмим. Сезгә алга таба да уңышлар, карьера үсешен телим һәм спортны ташламагыз», - диде Айрат Раифович.

Тхэквондо буенча Россия беренчелегендә уңышлы чыгыш ясаган өчен Даниил Сәлимов (3 урын, 1 зурлар разряды үтәде), Анна Минакова (сары билбауга аттестация тапшырды, 3 урын, 1 зурлар разряды үтәде) һәм Рим Галимҗанов (3 урын, 1 зурлар разряды үтәде) бүләкләнделәр.

Шулай ук тренер Ванямова Екатерина һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балаларга физик үсеш һәм спорт тәрбиясе бирү үзәгенә нигез салучы Лев Алимов хезмәтләре дә билгеләп үтелде.