«Биектау» автодромында ралли-кросс буенча Бөтенроссия ярышлары узачак

2019 елның 24 мае, җомга

25-26 май көннәрендә «Биектау» автодромында ралли-кросс буенча Бөтенроссия ярышлары узачак. Призлы урыннар түбәндәге турнирларда уйнатыла:

«Супер1600» ралли-кросс буенча Россия чемпионатының 1 этабы;

«Милли» ралли-кросс буенча Россия чемпионатының 1 этабы;

«Суперавто» ралли-кросс буенча Россия Кубогының 1 этабы;

«Д2Н» ралли-кросс буенча Россия Кубогының 1 этабы;

«Д2-Юниор» ралли-кросс буенча Россия Беренчелегенең 1 этабы.

Ярышларда катнашу өчен Екатеринбург, Воронеж, Казахстан Республикасы, Түбән Новгород, Самара, Белгород, Калуга, Казан, Сызрань, Мәскәү өлкәсе, Рязань, Смоленск, Тольятти, Воронеж, Камышлов, Йошкар-Ола, Чебоксар, Омск, Иске Оскол, Тверь, Түбән Кама, Салават, Төмән һәм Чаллыдан 60 тан артык узышчы теләк белдергән иде. Пилотлар арасында җиңү өчен автоспортта яңа уенчылар да, шулай ук атаклы спортчылар да, халыкара класслы спорт мастерлары да көрәшәчәк.

Җәдвәл

26 май

10:30-тантаналы ачу;

11: 40-3 «Д2-Юниор», «Суперавто», «Д2Н», «Супер 1600» квалификация узышлары сериясе;

13:40-4 квалификация узышлары сериясе;

16:20-финаллар, башлангыч бүләкләү (подиум процедурасы);

18:30-рәсми бүләкләү тантанасы. Җиңүчеләр өчен матбугат конференциясе бүләкләү тантанасыннан соң.