«Динамо-Казан» - үләндә хоккей буенча 16 тапкыр Россия чемпионы

2018 елның 15 октябре, дүшәмбе

14 октябрьдә «Динамо-Казан» Азов «Танасын» 8:3нең соңгы матчында ышанычлы төстә җиңеп, 16 тапкыр чирәмдәге хоккей буенча Россия чемпионнары титулын яулады!

Күп санлы җанатарлар ярдәмендә Араик Маргарян шәкертләре үзләренең ирләр Суперлигасында иң көчлеләр булуын тагын бер кат раслады. Ә җиңү матчында хет-трик ясаган Павел Голубев үз спортчыларының исәпләрен 34кә җиткерде һәм Россия чемпионатының иң яхшы бомбардиры булды.

Матч тәмамлангач, Казанда Чирәмдәге хоккей үзәге кырында Россия чемпионнары бүләкләнде. Тантаналы чарада Татарстан Республикасы Президенты Аппараты җитәкчесе, «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисе Әсгать Сәфәров, Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Ольга Павлова, Россия җыелма командасының баш тренеры Владимир Конкин, Татарстан Республикасының чирәмдәге хоккей федерациясе президенты Борис Павлов һәм башкалар катнашты.

Ул Татарстан Президенты Рөстәм Миңнехановтан килгән котлау телеграммасы текстын укыды, шулай ук өстәде:

«Бу җиңү бик символик, чөнки 16 төбәк командасы 16 тапкыр Россия чемпионнары титулын яулады! Барыгызны да бу искиткеч җиңү белән чын күңелдән котлыйм. Тик моның белән дә тукталып тормыйбыз. «Динамо» - ул алга таба гына хәрәкәт!» ,- диде ул.

Чемпионат барышында Казан динамолылары 67 очко җыйды. «Динамо-Электросталь» уенчылары, үзенең соңгы уенында Санкт-Петербург җыелма командасы (5:2) җиңүенә карамастан, татарстанлыларны куып тота алмады һәм чемпионатны 64 очко белән 2 урында тәмамлады. Екатеринбургтан «Динамо-Строитель» хоккейчылары бронза призерлары булды.