Екатерина Рабая Казанга дөнья чемпионатының көмеш медале белән кайтты

2018 елның 10 сентябре, дүшәмбе

Екатерина исәбендә-микстта көмеш.

9 нчы сентябрьдән 10 нчы сентябрьгә каршы төндә Татарстан Республикасы башкаласына стендка ату буенча дөнья чемпионатында катнашучылар әйләнеп кайтты.

Екатерина Рабая, Геннадий Мамкин һәм Полина Князеваны «Казан» халыкара аэропортында Татарстан Республикасының Спорт әзерлеге үзәге директоры Михаил Смолкин, Татарстаннын стендка ату буенча РСДЮСШОР директоры Сергей Дамин, спортчыларның шәхси тренерлары Светлана Александровна Демина, Татьяна Александровна Рабая һәм Виктор Иванович Филлипов, шулай ук Татарстан Республиканынн Спорт министрлыгы вәкилләре, шулай ук туганнары каршы алды.

Искәртеп үтәбез, Чханвонда (Көньяк Корея) стендка ату буенча дөнья чемпионатында татарстан спортчысы Екатерина Рабая Олимпия чемпионы Алексей Алипов белән парлап трансшей стендында микстта көмеш медаль яулады. Әлеге нәтиҗә шулай ук спортчыларга ил өчен Токиода 2020 елгы Олимпиадага Олимпия лицензиясен рәсмиләштерергә мөмкинлек бирде.

«Дөресен әйтим, мин шәхси зачетта чыгыш ясаучы микстта нинди дә булса эчке җайланмалар белән ярышларга киттем. Алексей белән атарга бик кызык, көндәшләр бик көчле иде, чөнки микстта аерым бер кәеф булды. Нәтиҗәдән мин канәгать, мөгаен, финалда эшләп бетермәгәндер. Бу арыганлык нәтиҗәсе, барыбер очу бик авыр булды. Хәзер лаеклы ял, барыбер сезон ахыры», - дип сөйләде спортчы кыз.

Тагын ике спортчы – Геннадий Мамкин һәм Полина Князева өчен – Көньяк Кореяда чыгыш ясау мондый дәрәҗәдәге ярышларда дебют булды.