2018 ел эчендә балалар лагерьларында Татарстаннан 218 672 бала ял итәчәк

2018 елның 10 июле, сишәмбе

10 июльдә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының бинасында «Татарстан Республикасында җәйге сәламәтләндерү кампаниясе барышы турында» темасына брифинг узды.

Брифингта спикерлар сыйфатында ТР Премьер-министр урынбасары – ТР мәгариф һәм фән министры Рафис Борһанов, ТР яшьләр эшләре министры Дамир Фәттахов, ТР мәгариф һәм фән министры урынбасары Лариса Сулима, «Җәй» республика үзәге директоры Раил Моратшин Раил Моратшин һәм «Черноморец» республика үзәге директоры урынбасары Вера Маврова чыгыш ясаган.

Бүгенге көндә 118873 балалар һәм яшүсмерләр ял һәм савыктыру оештырылган, бу планлаштырылган саннан артык 63% тәшкил итә. Быел барлыгы ялның оештыру формалары белән 218 672 бала колачлау булачак, алар өчен 1843 ял оештыру эшли.