Ведомствода ТР спорт ветераннары берлеге Президиумының чираттагы утырышы узды

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы спорт министрлыгының конференц-залында министрның беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, министр урынбасары Илдар Садриев, Спорт әзерлеге үзәге директоры Альберт Баһаутдинов һәм башкалар катнашында спорт ветераннары советының чираттагы утырышы узды.

Очрашу кысаларында өлкән яшьтәге кешеләр арасында спортның торышы һәм үсеш перспективалары, спорт ветераннарына ярдәм һәм спорт музеен булдыру турындагы доклад белән Нурлат һәм Аксубай районнары спикерлары чыгыш ясады. Шулай ук очрашу кысаларында катнашучылар йөзү буенча спорт ветераннарына ярдәм итү мәсьәләсенә тукталдылар һәм ТРда бильярд буенча ветераннар арасында турнирлар үткәрү буенча тәкъдимнәр турында фикер алыштылар.

Моннан тыш, утырышта «Созвездие Добра» Хәйрия фонды һәм «Лига ставок» компаниясе тарафыннан гамәлгә ашырыла торган «спорт ветераннары Лигасы»Гомумроссия социаль программасы кысаларында ТР спорт ветераннарын бүләк продукт сертификатлары белән бүләкләү булды.

Спорт ветераннары лигасы  2020 елның маеннан РФ спорт министрлыгы эгидасы астында эшли һәм пенсия яшендәге атказанган спорт эшлеклеләренә ресурс ярдәме күрсәтүгә юнәлдерелгән.