Казанда муниципаль хезмәткәрләр Спартакиадасының финал этабы узды

2022 елның 8 декабре, пәнҗешәмбе

7 декабрьдән 8 декабрьгә кадәр Казанда Татарстан Республикасы муниципаль хезмәткәрләре Спартакиадасының финал этабы узды. Ярышлар республиканың 37 районы вәкилләре арасында җиңел атлетика, йөзү, шахмат һәм бадминтон кебек спорт төрләре буенча узды.

Муниципаль хезмәткәрләр Спартакиадасында катнашучыларны, призерларны һәм җиңүчеләрне ТР Президенты Администрациясе җитәкчесенең беренче урынбасары - ТР Президентының Территорияләр белән эшләү идарәсе башлыгы Илнур Гарипов һәм ТР Спорт министры урынбасары Илдар Садриев котлады.

Безнең районнар арасында мондый Спартакиаданы уздырып, без Татарстан Республикасының Россиянең спорт башкаласы булуын тагын бер кат исбатлыйбыз! Бүген безнең ярышларда җиңүчеләрне һәм призерларны хөрмәтләү өчен бергә җыелуыбызга мин бик шат. Бу ике ярыш көне дәвамында сез чын осталык һәм Җиңү ихтыярын күрсәттегез, барлык этапларда да шундый якты һәм ялган эмоцияләр хөкем сөрде. Мин сезне 2022 елда Татарстан Республикасы муниципаль хезмәткәрләре Спартакиадасы тәмамлануы белән котлыйм,- диде ТР Спорт министры урынбасары Илдар Зөфәр улы.

Барлык катнашучылар да 3 төркемгә бүленгән, аларның һәрберсендә җиңүчеләр һәм призерлар билгеләнгән.

Йомгаклау нәтиҗәләре:

I төркем:

1 урын-Казан шәһәре (455 очко);

2 урын-Азнакай районы (452 очко);

3 урын-Әлмәт районы (398 очко).

II төркем:

1 урын-Мамадыш районы (467 очко);

2 урын-Саба районы (406 очко);

3 урын-Балтач районы (359 очко).

III төркем:

1 урын-Актаныш районы (384 очко);

2 урын-Теләче районы (379 очко);

3 урын-Чүпрәле районы (349 очко).