«Ак Барс-Динамо» Россия Кубогына ия булды

2022 елның 10 августы, чәршәмбе

Бүген «Ак Барс-Динамо» (Казан) туплы хоккей буенча Россия Кубогында катнашу өчен рәсми заявка бирде.

Команданың заявкасын Россиянең туплы хоккей Федерациясенә «Ак Барс-Динамо» ХК директоры Валерий Носов тәкъдим итте. Мәскәүдә гаризаны расладылар.

«Ак Барс-Динамо» командасы составында - 22 уенчы: капкачылар Виктор Яшин, Денис Рысев, Александр Темников, сакчылар Данияр Сәмигуллин, Артем Платонов, Игорь Батманов, ярымсакчылар Иван Нечаев, Денис Артюшин, Владислав Веселов, Евгений Корев, Олег Рязанов, Михаил Жданов, Илья Григорьев, Даниил Максимов, Михаил Тюко, Антон Бубнов, Алексей Веселов, Антон Шевцов, һөҗүмчеләр Кирилл Петровский, Игорь Ларионов, Иван Соловьев һәм Рамил Ибраһимов.

«Ак Барс-Динамо» (Казан) осталары командасының баш остазы-атказанган спорт мастеры Иван Максимов. Аның ярдәмчеләре-халыкара класслы спорт мастеры Александр Косынчук һәм спорт мастеры Сергей Харитонов.

13 августта Кемерово шәһәрендә «Химик» боз-спорт комплексы базасында «Көнбатыш» төркемендә (7 команда) Россия Кубогы матчлары старт алачак. Казанның «Динамо»сы беренче уенны бу көнне 11.00 сәгатьтә мурманның «Мурман» командасы белән уздырачак.

Көнчыгыш зонаның төркем турниры (7 команда) Красноярск шәһәрендә, «Енисей» аренасы бозында узачак.

Россия Кубогының 1 этабының барлык уеннары да узачак: «Көнбатыш» та - 13-20 августта, «Көнчыгыш»та - 15-22 августта.

Уеннар календаре

«Ак Барс-Динамо» Казан командасы уеннары:

13 август, 11.00

«Ак Барс-Динамо» -  «Мурман» (Мурманск)

14 август, 11.00

«Родина» (Киров) - «Ак Барс-Динамо»

16 август, 11.00

«Динамо» (Мәскәү) - «Ак Барс-Динамо»

18 август, 15.00

«Ак Барс-Динамо» - «Кузбасс» (Кемерово)

19 август, 11.00

«Старт» (Түбән Новгород) - «Ак Барс-Динамо»

20 август, 11.00

«Ак Барс-Динамо» - «Волга» (Ульяновск)

2022 елның 14-18 сентябрендә планлаштырылган ярышларның хәлиткеч стадиясенә төркемнәрдән иң яхшы дүрт команда чыгачак. Россия Кубогы финалын уздыру урыны Хабаровск шәһәре булачак.

Россия Кубогы турында бөтен мәгълүмат - Россия Хоккей федерациясе сайтында.