Ведомствода чаңгы спорты ветераннары очрашуы узды

2022 елның 6 августы, шимбә

Бүген, 6 августта, ТР Спорт министрлыгында чаңгы спорты ветераннары очрашуы узды.

Чарада ТР Спорт министрлыгының югары казанышлар спорты бүлеге башлыгы Раиф Вафин, шулай ук дөнья, Олимпия уеннары, милли беренчелекләр һәм халыкара турнирлар җиңүчеләре һәм призерлары, СССР, Россия җыелма командалары әгъзалары, шул исәптән:

• Анфиса Резцова - ЗМС, биатлон буенча ике тапкыр Олимпия чемпионы, чаңгыда узышу буенча олимпия чемпионы, өч тапкыр дөнья чемпионаты җиңүчесе;
  • Тамара Тихонова - ЗМС, ике тапкыр Олимпия чемпионы, ике тапкыр дөнья чемпионы, күп тапкырлар СССР чемпионы;
  • Антонина Ордина - ЗМС, 1987 елгы дөнья чемпионы.;
  • Чаңгы ярышлары һәм биатлон ветераннары да күп.

«ТР Спорт министрлыгы исеменнән Сезне Татарстан Республикасында сәламлим. Шундый данлыклы спортчылар килүебезгә бик шатмын. Ышанам ки, сезнең килүегез монда озак еллар истә калыр һәм сез бары тик җылы йөрәк белән генә искә алырга безне һәм бу сәфәрне!» ,- диде Раиф Вафин.

Ветеран спортчылар үзләренең үткән җиңүләрен искә төшерделәр, җылы кабул итүләре өчен республика җитәкчелегенә рәхмәт белдерделәр.