Ведомствода авыр атлетика буенча спортчыларны хөрмәтләделәр

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Спорт министрлыгында Авыр атлетика буенча Европа һәм дөнья беренчелекләрендә чыгыш ясау нәтиҗәләре буенча спортчыларны һәм тренерларны хөрмәтләделәр.

Тантанада ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, югары казанышлар спортын үстерү бүлеге башлыгы Раиф Вафин, ТР Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгының Спорт әзерлеге үзәге директоры Михаил Смолкин, «Казан олимпия резервы училищесы» ДБМУ директоры Рамил Шакиров һәм ТР авыр атлетиканы үстерү кураторы Айрат Гатауллин катнашты.

Дарья Ахмерова Европаның иң перспективалы штангачыларның берсе, 245 кг (ыргылып күтәрү + 135 кг) нәтиҗә күрсәтте һәм Европа беренчелегендә беренче булды. Зөлфәт Гәрәев U23дә 307 кг (ыргылып күтәрелү + 163) белән нәтиҗә күрсәтте һәм Ауропа беренчелегендә иң яхшы нәтиҗә күрсәтеп, якындагы көндәшне 20 килограммга узып китте. Регина Шәйдуллина 151 кг (64 + 87) ыргылып күтәрүдә икенче булды, этеп күтәрүдә һәм ике төр ярыш суммасында Европа беренчелегендә җиңде. Милана Кутякина дөнья беренчелегендә беренче урынны яулады.

«Мин сезне яңадан безнең министрлык стеналарында күрүемә чиксез шатмын, бигрәк тә мондый күңелле хәл буенча. Безнең Татарстан спортчылары Европа һәм дөнья беренчелекләрендә җиңү яулады, бу бик яхшы нәтиҗә! Без һәрвакыт югары максатлар куябыз һәм сезнең һәрберегезнең үз эшенә намуслы һәм намуслы каравы бик мөһим. Алда сезне тагын бер зур ярыш та көтә, без һәрвакыт янәшәдә һәм сезгә ярдәм итәчәкбез!»,- дип теләде барлык спортчыларга Хәлил Хәмит улы.

Шулай ук спортчыларның тренерлары Әнвәр Әхмәровка (тренеры Дарья Әхмәрова), Марат Мадияровка (тренеры Зөлфәт Гәрәев), Игорь Петровка (тренеры Милана Кутякина) аерым рәхмәт белдерелде.

Барлык спортчылар һәм тренерлар Татарстан Республикасы спорт министрлыгы грамоталары белән бүләкләнделәр.