«Динамо-Ак Барс» - унтугыз тапкыр Россия чемпионнары

2021 елның 22 сентябре, чәршәмбе

Кичә кич белән чирәмдәге хоккей үзәге кырында Россия чемпионатының агымдагы сезонының соңгы матчы узды. Динамо-Ак Барс АзовТану сын кабул итте.

Билгеле булганча, «Динамо-Ак Барс» хоккейчылары соңгы гомуми тур башланганчы ук үзләренә чемпион титулын тәэмин иттеләр. Әмма соңгы аккордны команда югары нотада уйнады-8: 1 исәбе белән Азовтан килгән көндәшләрен җиңде һәм 19 нчы тапкыр Россия чемпионатында алтын медаль яулады.

Соңгы уен тәмамланганнан соң узган бүләкләү тантанасында Россиянең Идел буе федераль округында Тулы вәкаләтле вәкиле киңәшчесе, Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министры киңәшчесе Ренат Тимерҗанов, Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Россия чирәмдәге хоккей федерациясе президенты Антон Морозов, Татарстан Республикасы «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисенең беренче урынбасары Салават Гайсин, Россия чирәмдәге хоккей федерациясенең беренче вице-президенты Алексей Сорокин һәм Татарстан Республикасы Чирәмдәге хоккей федерациясе президенты Борис Павлов катнашты.

Мөхтәрәм кунаклар җиңүчеләргә чемпион кубогы һәм алтын медальләр тапшырдылар. Турнирның көмеш медальләрен «Динамо-Электросталь» (Мәскәү өлкәсе), бронза медальләрне «Динамо – Строитель» (Екатеринбург) алды.

Иң яхшы хоккейчылар: капкачы – Роман Рогов (Электросталь), сакчы – Артем Борисов (Екатеринбург), ярымсакчы – Александр Жирков (Электросталь), һөҗүмче – Роман Сибаев (Азов) махсус призларга лаек булды. Суперлигада Россия чемпионатының иң яхшы уенчысы дип Семен Матковский (Казан) танылды.