Казанда Ironstar 113 Kazan 2021 Timerman Cup ярышлары башлана

2021 елның 18 июне, җомга

18 июньдә «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгында триатлон буенча «Ironstar 113 Kazan 2021 Timerman Cup»ярышларына багышланган матбугат конференциясе узды.

Матбугат конференциясендә спикерлар булып ТР Спорт министры вазифаларын башкаручы Михаил Маржохов, IRONSTAR компаниясенең генераль директоры һәм партнеры Андрей Кавун, TIMERMAN спорт чаралары сериясе директоры Вадим Янгиров һәм IRONSTAR ярышларының күп тапкырлар чемпионы Роман Евграфов чыгыш ясады.

Ярышларда барлыгы 113 (1,93 км йөзү, 90 км велоузыш, 21,1 км йөгерү) һәм Olympic (1,5 км йөзү, 40 км велоузыш, 10 км йөгерү) дистанцияләрендә 2 меңнән артык катнашучы катнашачак. Шулай ук серия кысаларында ачык суда Swimstar диңгез милясын үтәчәк, хатын-кызлар арасында Ironlady һәм балалар өчен Starkids узышлары да узачак.

Быел Татарстан башкаласында триатлон буенча ярышларның бишенче юбилей старты узачак. Ярышлар үзәге Кремль яр буе булачак, анда старт һәм финиш сызыклары, шулай ук спортчылар өчен транзит зонасы урнашкан.

Ironstar ярышларының зур сериясендә Казанның үзенчәлекле булуы күңелле. Катнашучыларның фикерләренә караганда, без Татарстан башкаласындагы һәр ярышның һәр кырын бергә алып барабыз дип кыю рәвештә әйтә алам», — дип ассызыклады Timerman спорт чаралары сериясе директоры Вадим Янгиров.

Swimstar беренче йөзүендә 300 йөзүче көч сынашачак. Бу хакта Ironstar компаниясенең генераль директоры һәм партнеры Андрей Кавун сөйләде.

«Казан өчен инновацион формат. Swimstar ярышы-ачык суда йөзү, бер һәм ике миль ара. Өч йөз спортчы беренче тапкыр Казансу елгасында йөзәчәк", - диде спикер.

Шулай ук «Ironstar Kazan 2021 Timerman Cup» ка Австралия, көньяк АФРИКА республикасы һәм Мексика спортчылары киләчәк. «Без спортчыларның 16 илдән килүен ачыкладык. Австралия, көньяк АФРИКА республикасы, Ямайка, Мексика, Европа илләре һәм бөтен Советлардан соң киңлек вәкилләре бар», — диде Кавун.