Казанда пауэрлифтинг буенча ТР беренчелеге һәм шәхси-команда чемпионаты узды

2021 елның 1 июне, сишәмбе

28 майдан 31 майга кадәр «Пионер» спорт комплексында пауэрлифтинг буенча Россия беренчелеге һәм шәхси-команда чемпионаты узды. Ярышларда 144 спортчы катнашты.

Яшүсмерләр арасында пауэрлифтинг (жим классик) буенча ТР беренчелегенең абсолют җиңүчесе дип 145 кг (69,38 очко IPF) нәтиҗә белән Кирилл Кожушный танылды.

Яшүсмерләр арасында пауэрлифтинг (жим классик) буенча ТР беренчелегенең абсолют җиңүчесе булып Самир Абдуллаев (Яр Чаллы) танылды – 125 кг (76,70 IPF очко).

Хатын – кызлар арасында пауэрлифтинг (жим классик) буенча Татарстан Республикасы чемпионатының абсолют җиңүчесе булып Лариса Коткова (Яр Чаллы) танылды-102,5 кг (91,04 очко IPF).

Ир – атлар арасында пауэрлифтинг буенча ТР чемпионатының абсолют җиңүчесе – Зәкиев Айрат (Казан) - 187,5 кг (106,66 IPF) нәтиҗәсе.

Ир – атлар арасында пауэрлифтинг (жим) буенча Татарстан Республикасы чемпионатының абсолют җиңүчесе-Евгений Роенко (Яр Чаллы) - 335,0 кг. (104,30 IPF).

Пауэрлифтинг буенча ТР чемпионаты һәм Беренчелеге команда зачетында

(жим һәм классик):

Егетләр арасында (классик классик):

1 урын-Алабуга, Юность мәктәбе;

2 урын-Яр Чаллы,  Заря мәктәбе;

3 урын-Чистай, Лидер мәктәбе

Яшүсмерләр арасында (жим классик:)

1 урын-Казан, Смена  СШ;

2 урын-Алабуга, Юность мәктәбе;

3 урын-Яр Чаллы, «Заря» мәктәбе.

Хатын-кызлар арасында (жим классик):

1 урын-Түбән Кама, көчле Арена;

2 урын-Яр Чаллы;

3 урын-Казан ш., «Стрела» ФОК.

Ир-атлар арасында (жим классик):

1 урын-Алабуга, Юность  мәктәбе;

2 урын-Казан, Стрела  ФОК;

3 урын-Менделеевск.

Ир-атлар арасында (жим):

1 урын-Яр Чаллы;

2 урын-Яшел Үзән, Атлет  җитештерү комплексы;

3 урын-Казан, «Стрела» ФОК.

Пауэрлифтинг буенча ТР шәхси-команда беренчелеге һәм чемпионаты нәтиҗәләре буенча бөтенроссия ярышларында катнашу өчен Татарстан Республикасы җыелма командасы Исемлеге яңартылачак.