Казанда ир-атлар һәм хатын-кызлар командалары арасында чирәмдәге хоккей буенча сезонга нәтиҗәләр ясадылар

2020 елның 12 октябре, дүшәмбе

12 октябрьдә Казанда Чирәмдәге хоккей үзәгендә ир-атлар һәм хатын-кызлар командалары арасында Россия чемпионаты тәмамланды. Спортчыларны бүләкләү тантанасында Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Россия бейсбол Федерациясенең чирәмдәге хоккей комитеты генераль секретаре Никита Юкляевских, Татарстан Республикасы Чирәмдәге хоккей федерациясе президенты Борис Павлов, Татарстан Республикасы «Динамо» җәмгыяте рәисенең беренче урынбасары Салават Гайсин, Татарстан Республикасы Чирәмдәге хоккей федерациясе башкарма директоры Кирилл Голубев катнашты. Мөхтәрәм кунаклар турнир җиңүчеләрен һәм призерларын якты чыгышлары белән котладылар һәм спортчыларга яңа үрләр яулауларын теләделәр.

«Хөрмәтле спортчылар, тренерлар һәм җанатарлар сезне чын күңелдән чирәмдәге хоккей буенча ярышларның уңышлы тәмамлануы белән котлыйм! Эпидемиологик хәлгә карамастан, уенчылар матур уен һәм җиңүгә омтылыш күрсәттеләр. Спортчыларга нык сәламәтлек һәм яңа уңышлар телисе килә! Яңа сезон тагын да мавыктыргычрак булачагына шикләнмим», - диде Хәлил Шәйхетдинов.

Ир-атлар арасында үләндә хоккей буенча Россия чемпионаты нәтиҗәләре:

1) «Динамо-Казань» (Казань)

2) «Динамо-Электросталь» (Московская обл.)

3) «Динамо-Строитель» (Екатеринбург)

Турнирның иң яхшы ярымсакчысы дип «Динамо-Казан» командасы һәм Россия җыелма командасы уенчысы Николай Янкун танылды. Турнирның иң яхшы уенчысы дип «Динамо-Казан» командасы һөҗүмчесе Павел Голубев танылды. Турнирның иң яхшы тренеры Араик Маргарянга Приз бирелде.

Хатын-кызлар арасында үләндә хоккей буенча Россия чемпионаты нәтиҗәләре:

1) «Динамо-Электросталь» (Московская обл.)

2) ЦОП Москомспорта (Москва)

3) «Ак Барс – Динамо» (Казань)

Турнирның иң яхшы сакчысы дип «Ак Барс – Динамо» командасы уенчысы Светлана Соломатина танылды. Турнирның иң яхшы ярымсакчысы призы «Ак Барс – Динамо» уенчысы Мария Бордолимовага тапшырылды