Олег Матыцин һәм Владимир Леонов Татарстан спорт җәмәгатьчелегенең ведомство бүләкләрен тапшырдылар

2020 елның 10 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген Россия спорт министры Идел буе спорт академиясендә Татарстан Республикасының спорт җәмәгатьчелеге белән очрашу узды. Очрашуда Олег Матыцин Татарстан Республикасы спорт эшлеклеләренә, тренерларына һәм спортчыларына Россия Федерациясе Спорт министрлыгының ведомство бүләкләрен тапшырды.

«Татарстан Республикасын ТАССРның 100 еллыгы белән котлыйм. Россия спорт министрлыгы өчен безнең мөнәсәбәтләрнең конструктив булуы бик мөһим, республика җитәкчелеге спорт инфраструктурасын үстерүгә, кадрлар әзерләүгә иң яхшы профессиональ игътибар күрсәтә, чөнки бу-бердәм программа. Спорт объектлары төзү генә түгел, анда яхшы тренерлар эшләве дә мөһим. Бүген спортның киң диапазоны: футбол, регби, ачык яссылык корылмалары, бассейннар һ. б. буенча спорт объектларын ачу буенча бик уңышлы көн. Без биредә яшәүчеләрнең спорт объектлары белән тулысынча тәэмин ителгәнлеген күрәбез. Бу «спорт-тормыш нормасы» программасының чираттагы үсеш этабы, бу тенденцияләрнең саклануы мөһим», - дип билгеләп үтте очрашуда Олег Васильевич.

Аннары Россия спорт министры Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты Марат Бариевка «физик культура һәм спорт отличнигы» күкрәк билгеләрен тапшырды,

Татарстан Республикасы җиңел атлетика федерациясе президенты Хафиз Салиховка, Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясенең административ эш һәм социаль үсеш буенча проректоры Илшат Фәйзуллинга, стендка ату һәм пуля белән ату буенча республика олимпия резервы спорт мәктәбе тренеры Светлана Деминага тапшырылды. Шулай ук Олег Васильевич спортчыларга һәм тренерларга Россия Федерациясе спорт министрының Рәхмәт хатларын, «Россиянең атказанган тренеры» һәм «Россиянең Атказанган спорт мастеры» мактаулы спорт исемен тапшырды.

Шулай ук бүләкләү кысаларында ТР Спорт министры Владимир Леонов «Татарстан Республикасының Атказанган физик культура хезмәткәре» дигән мактаулы исемне чаңгы узышлары һәм биатлон федерациясе спорт инструкторы Алия Исхановага тапшырды һәм 3х3 баскетбол буенча Россия чемпионатында 1 урын алган өчен ТР Спорт министрлыгының Рәхмәт хаты белән бүләкләде.