ТР Спорт министрлыгында республика муниципалитетларының физик культура һәм спорт идарәсе органнары җитәкчеләре белән эшлекле киңәшмә узды

2020 елның 4 феврале, сишәмбе

Чарада Татарстан Республикасының барлык муниципаль берәмлекләре вәкилләре катнашты.

4 февральдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгында Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләренең физик культура һәм спорт идарәсе органнары җитәкчеләре белән эшлекле киңәшмә узды. Урыннарда спорт хезмәткәрләре алдында ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, ТР Спорт министры урынбасары Алмаз Мингулов, шулай ук ведомство һәм ведомство карамагындагы учреждениеләр хезмәткәрләре чыгыш ясады.

Киңәшмә барышында ТР Спорт министрлыгының республика муниципалитетларының физик культура һәм спорт идарәсе органнары белән хезмәттәшлеге мәсьәләләре буенча фикер алыштылар, шулай ук физик культура һәм спорт өлкәсендә дәүләт сәясәтен гамәлгә ашыруның төп күрсәткечләрен үтәү, «Демография» милли проектын тормышка ашыру, ТР муниципаль берәмлекләрендә спорт порталын үстерү, ТР муниципаль берәмлекләрендә ГТО мәйданчыкларын төзү турында докладлар укылды., спорт объектларын террорчылыкка каршы саклауны тәэмин итү һәм Татарстан Республикасы спорт резервын әзерләү системасын допингка каршы тәэмин итүне оештыру.

Министрлык вәкилләре республиканың муниципаль берәмлекләрендә террорчылыкка каршы юнәлештәге профилактик чаралар үткәрү кирәклегенә басым ясадылар. Аерым алганда, спорт мәктәпләрендә тәрбияләнүчеләр һәм аларның ата-аналары, шулай ук экстремизмны һәм терроризмны профилактикалау буенча җирле спорт корылмаларына килүчеләр белән очрашулар һәм әңгәмәләр, шулай ук яшүсмерләр Интернет челтәрен хокукка каршы максатларда (экстремистлык-террорлык сайтларына бару) кулланырга тиеш.

Киңәшмә ахырында Татарстан Республикасы укучыларының XII Спартакиадасы йомгаклары, шулай ук авыл районнары арасында XVI «Сәламәтлек» авыл спартакиадасы йомгаклары буенча бүләкләү булды.