Казанда нәфис гимнастика буенча хәйрия мастер-классы узды

2019 елның 2 ноябре, шимбә

Чараны Казанда Россиянең атказанган тренеры Анна Дьяченко үткәрде.

Казанда нәфис гимнастика буенча Россиянең атказанган тренеры Анна Дьяченкодан мастер-класс булды, ул Анжела Вавилова исемендәге фонд хосписына 405 мең сум акча җыйды. Акча икенче стационар төзелешенә тотылачак.

Чарада 270 бала катнашты, балага 1,5 мең сум акча түләнде. Әмма алар арасында Дьяченко шәкертләре — нәфис гимнастика буенча Россия җыелма командасы әгъзалары-Халыкара класслы спорт мастеры Анна Соколова һәм Россиянең спорт мастеры Анна Страшко да бар иде.

Кызлар алдында беренче булып Татарстанның нәфис гимнастика федерациясе президенты Гөлнара Сергеева чыгыш ясады: «Бүген бездә бәйрәм, һәм без мондый чараларга һәрвакыт шатланабыз. Мондый яшьтә үк балалар төрле авырулары булган башка балаларга ярдәм итәләр. Без барыбыз бергә игелек эшлибез һәм мондый мастер-классны инде икенче тапкыр уздырабыз. Рәхмәт сезгә».

Аннары сүзне «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте дәүләт иҗтимагый оешмасы Советы Рәисенең беренче урынбасары Салават Гайсин алды: «Тарих кына әлеге чараның әһәмиятен бәяли. Бу озакка хәтердә калачак». Шулай ук ул ТР Нәфис гимнастика федерациясе вице-президенты Анна Дьяченкога әлеге спорт төрен үстерүгә керткән өлеше өчен истәлекле медаль тапшырды.

Атказанган тренер исә иң җылы сүзләр белән яшь спортчыларга мөрәҗәгать итте: "Без бергә игелек кылабыз, бик күп рәхмәт сезгә. Мин сезгә күңелемнең бер өлешен бүләк иттем, барысын да яратып эшләргә кирәк бит. Әгәр сез безнең мастер-класстан берәр нәрсә алып чыгасыз икән, мин бик бәхетле булачакмын».