«Синтез» ватерполо клубы 45 ел билгеләп үтте

2019 елның 23 марты, шимбә

23 мартта «Оргсинтез» йөзү бассейнында «Синтез»ватерпол клубының 45 еллыгын тантаналы төстә билгеләп үттеләр.

Бәйрәм Казанда Казан су полосы мәктәбенең иң титуллы укучыларын җыйды. Ир-атлар командалары арасында Россия чемпионатының 14 нче туры йомгаклау матчы алдыннан, яшь ватерполчылар һәм ветераннар иптәшләр ярышлары үткәрделәр, өстәвенә, иң кызыгы «Барлык йолдызлар җыелма командасы»көрәшендә булды. Үзенчәлекле тренерлар дуэты-Татарстан ватерполчыларының иң титуллы остазы Валерий Алексеевич Лелюх vs «Синтез» ның иң уңышлы тренеры Владимир Николаевич Захаров-көрәш ничьясы белән тәмамланды. Матчтан соң иң лаеклы ватерполчылар истәлекле бүләкләр һәм ведомство бүләкләре алдылар. Россия чемпионы, Россия Кубогы һәм ЛЕН Трофи Кубогын алып килгән Владимир Николаевич Захаров Татарстан Республикасы Президентының Рәхмәт хатын, «Татарстан Республикасының Атказанган физик культура хезмәткәре» мактаулы исемен - «Синтез» ның иң титуллы капитаны, ә хәзер клуб президенты һәм Россия Дәүләт Думасы депутаты Ирек Хәйдәрович Зиннуров алды. Татарстан Республикасы спорт министрлыгының Рәхмәт хаты белән Россиянең танылган судьясы Андрей Александрович Афанасьев, тренерлар Валерий Алексеевич Лелюх һәм Вячеслав Алексеевич Горюнов, Казанның Су полосы буенча балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбенең беренче директорларының берсе һәм «Синтез» ВК күпьеллык администраторы Хәйдәр Нурулла улы Хисмәтуллин бүләкләнде.

Клубның «шефларына» аеруча рәхмәт белдерделәр, аның бөтен тарихында командага һәм уенчыларга актив ярдәм күрсәтүчеләргә. «Казаноргсинтез» ГАҖ генераль директоры урынбасары Фәнис Малик улы Кәлимуллин һәм «Казаноргсинтез» ГАҖ башлангыч профсоюз оешмасы рәисе Илшат Камил улы Минһаҗев Татарстан Республикасы спорт министрының Рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр.

«45 ел-ул билгеле бер чик, ул безнең Клубта формалаштырылган спорт традицияләре барлыгын күрсәтә. - тантаналы чарада клуб президенты Ирек Хәйдәрович Зиннуров билгеләп үтте. - Без ветераннарга аларның ышанычлылыгы, су полосы өчен рәхмәт белдерәбез. Без иганәчеләребезгә – «ТАИФ»АҖ һәм «Казаноргсинтез» ГАҖГӘ даими, актив һәм киңкырлы ярдәм күрсәткәннәре өчен рәхмәт белдерәбез-алар безнең белән үсеш тарихында, һәм алардан башка Татарстанда Су полосы да, Россия чемпионатлары медальләре дә, Европа кубогы һәм Олимпия уеннары да булмас иде. Без тамашачылар һәм җанатарларга рәхмәт белдерәбез! Сез безне энергия белән туплыйсыз һәм алга таба җиңүләргә стимул бирәсез! Бергә без көчле һәм Без бергә алга барачакбыз! Алга, «Синтез»!