Казанга туплы хоккей буенча Универсиада җиңүчесе Владислав Веселов кайтты

2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

Казанга 2019 елгы кышкы Универсиададан туплы хоккей буенча Россия җыелма командасы составында турнир җиңүчесе-«Динамо-Казан» уенчысы Владислав Веселов кайтты. Хоккейчылар финалда Швеция җыелма командасын 6:1 исәбе белән җиңгәннән соң алтын медальләр яулады.

Веселовны каршы алырга аның бөтен командасы һәм төрле яшьтәге хоккейчылар килде. Ярдәм төркеме Татарстан һәм аның командасының күп санлы флаглары — «Динамо-Казан» плакатлар алды.

«Башта җиңел булмады, ябык аренада уйнадык, суларга авыр булды. Тик ниндидер җайлашты, — дип уртаклашты хоккейчы. - Кырга чыгар алдыннан миңа йомшарырга һәм „тупны тоя" диделәр, шуннан соң мандражны җиңә алдым. Алган медальләргә әлегә кадәр ышанмыйм, хис-кичерешләр иң яхшылары. Мин гомер буе моңа әзерләнгәнем бардыр. Безнең команда җиңгәч, әти-әниләр дә, дуслар да сөенде, бу бик күңелле, ярдәм итүләре өчен рәхмәт».

Шулай ук Веселов остазларның эшен билгеләп үтте, аларга яхшы әзерлек өчен рәхмәт белдерде һәм «Динамо-Казан» ны һәм Универсиадада ил җыелма командасын җитәкләүче Ильяс Хандаев белән эшләү турында сөйләде: «Ильяс Игорь улы поблажек сынатмады, барысы да бертигез эшләде һәм һәркем нәрсәгә сәләтле икәнен күрсәтте», — дип билгеләп үтте спортчы.

«Динамо-Казан» директоры ни өчен нәкъ менә Веселовка турнирга бару мөмкинлеге бирүләрен аңлатты. «Уенчыларның сугышчылар сыйфатлары, тиз йөрешле, гомумән алганда, физик сыйфатлары булырга тиеш. Әмма уен фикерләү дә әһәмиятле роль уйный. Фикердәшләр командасын җыю җиңел генә түгел, һәм мин моңа ирештем дип уйлыйм. Бу бигрәк тә финал уенында күренә иде: Швеция җыелма командасын җиңеп чыгарга ярдәм иткән күтәренке кәеф һәм үз — үзеңне тоту», - дип сөйләде ул.