Казанда «MULTI SPORT EXPO 2018» тәмамланды

2018 елның 25 сентябре, сишәмбе

22 һәм 23 сентябрьдә «Казан Арена» стадионында «MULTI SPORT EXPO 2018» масштаблы спорт чарасы узды.

Бу спорт вакыйгасының яңа форматы, аның бурычы спорт федерацияләрен һәм бизнесны берләштерү, шулай ук халыкны спорт белән шөгыльләнүгә җәлеп итү иде. Чараның 2 көне эчендә анда 5800 кеше булды, төп аудиторияне балалар һәм яшьләр белән гаилә тәшкил итте.

Төрле Федерацияләрнең күрсәтмә чыгышларына күзәтү зур сәхнәдә узды Спорт Фест. 38 Федерация, спорт мәктәбе һәм клуб үзенең иң яхшы спортсменнары һәм тренерлары катнашында үзенә 60 номер тәкъдим итте.

Гомуми мәйданы 100 000 кв.м. булган Спорт-паркның зур мәйданында 60тан артык федерация һәм спорт мәктәбе тәкъдим ителде, алар мастер-класслар, ярышлар яки чараның Кече сәхнәләрендә яисә махсус җиһазландырылган мәйданчыкларда үз мөмкинлекләрен күрсәттеләр. Барлыгы 2 көн эчендә төрле дисциплиналар буенча 15 турнир үткәрелде, аларда профессионаллар да, Мүлти Спорт Экспо гадәти килүчеләр дә катнаша алды. Мәйданчыкта спорт секцияләренә язылырга мөмкин иде. Нәтиҗәләр буенча, спорт-паркның һәр катнашучысы үзенә теге яки бу спорт төрен үзләре өчен ачкан 50 дән алып 100гә кадәр потенциаль клиентны җәлеп итте.

Спорт-Экспо мәйданчыгында экспонатлар үз продукциясен һәм хезмәтләрен тәкъдим иттеләр. Чараның гомуми форматы күргәзмә форматына караганда, халыкның киң даирәсе белән максатчан аралашу мөмкинлеге бирде.

Бер мәйданчыкта бөтенесен берләштерделәр: спортның төрле төрләре дә, дөнья дәрәҗәсендәге спортчылар да, шулай ук спорт индустриясенә бәйле барлык кешеләр дә.

Спорт Бизнес форумы Спорт индустриясе вәкилләренә юнәлгән иде. Секцияне ТР Спорт министры Владимир Леонов ачты, үзенең сәламләү сүзендә ул республика һәм аерым алганда стадионның спорт потенциалын үстерү өчен мондый масштаблы проектларның мөһимлеген ассызыклады.

Форумның төп темалары-PR һәм GR спорт оешмасы, спорт индустриясенә шәхси инвестицияләр, спорт вакыйгаларының event-менеджменты, спорт корылмалары белән нәтиҗәле идарә итү һәм башкалар. Спорт менеджерлары аудиториясе алдында алдынгы Мәскәү һәм республика спикерлары чыгыш ясады. Контантин Выборнов, Россия Олимпия комитеты Президенты матбугат секретаре, «Локомотив» футбол клубының җәмәгатьчелек белән элемтә идарәсе башлыгы, Россия спорт телевидениесенең танылган журналисты чыгышы аерым игътибар җәлеп итте.

Чараның потенциалын Россиянең башка стадионнары да бәяләделәр, аның белән кызыксынуларын билгеләп үттеләр.

Чараны 2019 елда кабатлау планлаштырыла.