Татарстанда IV Россия яшьләр җәйге Спартакидасы кысаларында чирәмдәге хоккей буенча ярышлар башланды

2018 елның 2 августы, пәнҗешәмбе

Медальләр өчен егетләр һәм кызлар арасында 20 команда көч сынашачак.

2 августында Чирәмдәге хоккей үзәгендә IV Россия яшьләр җәйге Спартакидасы кысаларында егет һәм кызлар командалар арасында чирәмдәге хоккей буенча финал ярышлар башланды.

Ачу тантанасында ТР чирәмдәге хоккей Федерациясе президенты Борис Павлов, ТР «Динамо» рәисенең беренче урынбасары Салават Гайсин, Татарстан Республикасы Спорт министрлыгы Спорт төрләрен үстерү бүлеге мөдире Раиф Вафин катнашты.

Алар катнашучыларны сәламләде һәм уңышлы чыгыш теләделәр.

Ярышлар 2-9 август көннәрендә Чирәмдәге хоккей үзәгендә узачак. Ярышларда Россия Федерациясе 13 субъектларының 17-18 яшьлек егетләр һәм кызлар арасында 20 команда катнашачак.

Турнирында икесе дә Татарстан Республикасы җыелма командалары РСДЮСШОР «Динамо» тәрбияләнүчеләр тәкъдим итә.