Владимир Леонов ТР Дәүләт Советына сайлауларда тавыш бирде

2019 елның 8 сентябре, якшәмбе

Спорт министры сайлауларда тавыш бирде һәм Аксубай районында булды.

8 сентябрьдә ТР Спорт министры Владимир Леонов Казан милли тикшеренү технология университеты бинасында Карл Маркс урамы, 10 нчы йорт адресы буенча урнашкан 42 нче сайлау участогына килде, анда Татарстан Республикасы Дәүләт Советына депутатлар сайлауда тавыш бирде.

Шулай ук Бердәм тавыш бирү көнендә Владимир Александрович, гадәттәгечә, республиканың Аксубай районында булды, анда район башлыгы Камил Гилманов белән бергә сайлау участокларында булды һәм сайлаучылар белән аралашты.

Министр билгеләп үткәнчә, Аксубайда яшәүчеләр гадәттәгечә актив, сайлау участоклары халык күп, ә тавыш бирү штат режимында бара.

Татарстанда 8 сентябрьдә Бердәм тавыш бирү көне уза. Республика халкы ТР Дәүләт Советы депутатларын сайлый. 100 депутат мандатына сигез сәяси партиядән 430 кандидат, шулай ук үз-үзләрен күрсәтүче кандидатлар дәгъва кыла. Сайлаулар сайлаучыларның иң күп килүе белән үтә. Тавыш бирүне 103 төбәк һәм федераль ММЧ яктырта.